• E-mail adresa primaoca: *

• Pošaljite mi kopiju:

•

Maribor deklasirao Željezničar

Fudbaleri Željezničara poraženi su u prvom susretu drugog pretkola Lige prvaka od Maribora u Ljudskom vrtu sa 4:1.

Nakon prvih 45 minuta činilo se kako će Željezničar u Sarajevo otići sa pozitivnim rezultatom jer su naši prvaci vodili sa 1:0, no u drugom poluvremenu prava katastrofa, javlja portal SportSport.ba.

U 15. minuti Željezničar stiže do vodstva.

Nakon jedne akcije, Selimović šutira iskosa sa desne strane, lopta pogađa stativu, te se odbija do Eldina Adilovića, koji neometano pogađa praznu mrežu za vodstvo Plavih od 1:0.

Na samom otvaranju drugog poluvremena Maribor stiže do izjednačenja, dvadeset minuta kasnije postiže i drugi gol.

I treću priliku za postizanje gola Maribro je iskoristio. Ponovo je Bogičević napravio katastrofalnu grešku, a Berič ponovo pogodio za veliki preokret i vodstvo od 3:1.

Konačnih 4:1 nakon još jedne velike greške odbrane postavio je Tavareš u trećoj minuti sudijske nadoknade.

Srijeda, 18. Juli 2012 u 22:07

Izvor: bh-news

Tagovi: Maribor - Željezničar