•

Mexico - BiH: 2-1

Reprezentacija BiH poražena od Meksika rezultatom 1:2

Ovo je četvrti poraz bh. reprezentacije u nizu

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine na stadionu "Soldiers Fields" (Vojno polje) u Chicagu jutros je izgubila je od Meksika jednim pogotkom razlike.

Meksikanci su već u 6. minutu preko Dos Santosa došli u vodstvo.

BiH dolazi do izjednačenja preko Edina Džeke u 29. minuti. Medunjanin je primio loptu na sredini terena i poslao je ka Misimoviću, koji je samo propušta za Džeku, koji u situaciji "jedan na jedan" s golmanom Meksika pogađa za poravnanje.

Džeko je lako obišao Ochou i pospremio loptu u mrežu.

Drugi gol preprezentacija BiH je primila u drugom poluvremenu kada je Vranješ dva puta pokušao izbaciti loptu iz šesnaesterca, ali nije uspio. Lopta je otišla pravo u noge Hernandezu koji sa pet metara zabija za pobjedu Meksika.

Ovo je četvrti poraz bh. reprezentacije u nizu (Portugal 2-6, Brazil 1-2, R. Irska 0-1, Meksiko 1-2).

Petak, 01. Juni 2012 u 07:53

Izvor: avaz, bh-news

Tagovi: bosna i hercegovina, mexico