• E-mail adresa primaoca: *

• Pošaljite mi kopiju:

•

DFB Pokal: Salihović i Ibišević strijelci

Nogometaši Borussije iz Dortmunda, aktuelni prvaci Njemačke, tek nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca prošli su osminu finala tamošnjeg DFB Pokala.

-

Poslije 120 minuta borbe u Düsseldorfu, protiv Fortune, koja je trenutno najbolji drugoligaški tim, nije bilo pogodaka, pa se tako pristupilo izvođenju jedanaesteraca koji su donijeli prolaz aktuelnom prvaku.

Već od 34. minute Borussija je igrala s igračem manje zbog dva žuta kartona Owomoyele.

To je otvorilo šansu domaćinu, pa se igralo uz dosta prilika s obje strane, ali bez pogodaka.

Hoffenheim je na "bh. pogon" s 2-1 pobijedio na svom terenu Augsburg. Naime, oba pogotka za Hoffenheim su postigli bh. nogometaši.

Sead Salihović je doveo svoj tim u vodstvo u 24. minuti, a početkom drugog dijela (49.) je Vedad Ibišević postavio konačnih 2-1.